Rozśpiewany świąteczny expres wyruszył z dworca PKP w Ełku, a w nim „Onkoludki ". W role kolejarza wcieliła się Tola podopieczna stowarzyszenia, która na dworzec przyjechała pięknym zabytkowym autem w konwoju pod eskortą Policji, Straży Pożarnej, Straży Granicznej. W świątecznym pociągu czekał na nas Święty Mikołaj, śnieżynka, prezenty, a także wiele innych atrakcji.

W dn. 7 grudnia b.r. odwiedził podopiecznych Stowarzyszenia Onkoludki „zakręcony" Mikołaj. Oprócz tego, że przyjechał do dzieci dzień później, to na dodatek nie przeciskał się przez komin, tylko dostojnie wyszedł z nowoczesnej windy. Tego dnia spotkały się rodziny dzieci, które chorowały na choroby onkologiczne. Dorośli mieli czas na rozmowy, wspólną kawę i wspomnienia. Wesoły chichot dzieci roznosił się po goszczącej wszystkich Szkole Artystycznej w Ełku.

 

W dniu 05 grudnia 2014 roku w Zespole Szkół nr 1 im. Jędrzeja Śniadeckiego w Ełku, odbyły się „Szkolne Mikołajki". Ewa Maciejewska - prezesa Stowarzyszenia Rodzin Dzieci z Chorobą Nowotworową „Onkoludki", przeprowadziła na auli szkolnej prelekcję na temat wczesnego wykrywania choroby nowotworowej u dzieci i młodzieży. Bardzo mocno zostało podkreślone jak ważne jest trwanie przy chorym i jego rodzinie, wsparcie w tych trudnych chwilach.

 

W dniu 8-9 listopada w Ełku zarejestrowało się do bazy DKMS 383 dawców komórek macierzystych. Dziękujemy! Może ktoś z nich znajdzie swojego genetycznego bliźniaka.

Młodzież z I LO im. S. Żeromskiego w Ełku, już kolejny raz udowodniła, że nie jest im obojętny los drugiego człowieka, tym razem włączyli się w pomoc choremu na białaczkę Piotrkowi, który od dziewięciu lat wzmaga się z chorobą, przeszedł przeszczep szpiku kostnego  i nadal walczy, walczy o powrót do zdrowia, do normalnego życia.

Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP

Back to top