W dniu 09.06. 2014 tym razem w Białymstoku odbył się V Zjazd onkologiczny "ONKOLUDKI 2014" podopiecznych Kliniki Onkologii i Hematologii Dziecięcej w Białymstoku, w której leczyli się i leczą mali pacjenci z woj. podlaskiego i warmińsko-mazurskiego. Tego słonecznego dnia odwiedziło nas około 300 osób.

Spotkanie miało służyć zabawie, integracji, odnowieniu znajomości, przyjaźni a także wymianie doświadczeń. Wraz z Fundacją "Pomóż Im" promowaliśmy wiedzę o chorobie i jej skutkach wśród ozdrowieńców i staraliśmy się stworzyć platformę do wymiany doświadczeń, wspierania się nawzajem, pokazania jak dać sobie w życiu radę. Trzeba wspomnieć, iż dystans czasowy, jaki dzielił najmłodszych "Onkoludków" od tych najstarszych to ponad 30 lat. Najstarsi z nich spotkali się z nami i sobą po latach już nie jako dzieci, ale rodzice własnych pociech.

Dla wszystkich uczestników zjazdu przygotowana była moc atrakcji, m.in. rodzinny tor przeszkód, mecz piłki nożnej „Ozdrowieńcy kontra Fundacja", konkurs na najlepsze zawołanie Zjazdu, naukę tańca Bollywood, gigantyczne „piłkarzyki", wystawę zdjęć „Tacy byliśmy...", wielkie bańki mydlane, malowanie twarzy, karaoke, przejażdżka na motorze; kąciki tematyczne: plastyczny, wolontariuszy, psychologa, medyczny, spotkań po latach, grupy warsztatowo-dyskusyjne z psychologami, specjalistami od fitnessu i diety (z możliwością oceny składowych masy ciała) oraz onkologami dziecięcymi.

Z zainteresowaniem wysłuchaliśmy wykładu prof. Maryny Krawczuk-Rybak (kierownik kliniki onkologii dziecięcej) „Razem będziemy silniejsi". Były też wartościowe nagrody, m.in. rodzinne weekendy, puchary i zaproszenia do Opery i Filharmonii Podlaskiej.

Stowarzyszenie "Onkoludki" dziękuje również sponsorom z Ełku:

  • Restauracja & Pub Janus
  • Hurtowni "Walet"
  • Ciuciu - Cafe
  • Zakładowi Cukierniczemu "Michał".

Organizatorzy Zjazdu:

  • Fundacja „Pomóż Im"
  • Ełckie Stowarzyszenie „Onkoludki"
  • Szkoła Podstawowa nr 12 im. Zygmunta Glogera w Białymstoku.

Zjazd został objęty honorowym patronatem Wojewody podlaskiego, Marszałka województwa podlaskiego oraz Prezydentów Białegostoku i Ełku.

Back to top