W dniu 21 czerwca 2014r. wysmerfowaliśmy z Ełku do Kliniki Onkologii Dziecięcej w Białymstoku. Małe i duże niebieskie Smerfy rozbiegły się po całym oddziale. Dwie najmłodsze uczestniczki wyjazdu- Tola i Gaja przygotowały krótkie przedstawienie. To nie pierwsza wizyta naszych małych wolontariuszy, którzy sami wygrali walkę z chorobą. Dzieci lubią kolorowe stroje i bajkowy świat. Terapia śmiechem zawsze jest stałym elementem naszych wizyt.

Oprócz zabaw i śmiechu Smerfy uprzyjemniły ten dzień rozdając każdemu dziecku drobne upominki. Nasze wspólne zabawy z maluchami zmieniają ich smutną codzienność dając namiastkę normalnego dzieciństwa, a każda chwila wypełniona radosnym uśmiechem dzieci, to wielka radość dla nas wszystkich.

W drodze powrotnej do Ełku, odwiedziliśmy Park linowy w Fastach. Zdobywanie nowych tras i pokonywanie własnych słabości przez dzieci po przebytej chorobie nowotworowej- to wielka przygoda a zarazem fajna zabawa. To był mile spędzony dzień przez dzieci w oddziale podopiecznych "Onkoludków " i wolontariuszy.

Dziękujemy:

  • za gościnność i fachową, miłą opiekę instruktorów w Parku Linowym w Fastach
  • wolontariuszom z I LO im. Stefana Żeromskiego w Ełku - za pomoc i upominki
  • Ełckiemu Centrum Kultury za użyczenie strojów.